• turned_in با کیفیت ترین ایمپلنت دندان کدام است؟

  پیش از این که به دنبال باکیفیت ترین ایمپلنت بگردید نیاز دارید تا جراح متخصص ایمپلنت را انتخاب کنید زیرا اگر با کیفیت ترین ایمپلنت نیز توسط فرد نامناسب و غیر متخصص مورد استفاده قرار گیرد نتیجه مطلوب را در پی نخواهد داشت. پس از انتخاب جراح مناسب با کیفیت ترین ایمپلنت با توجه به بودجه شما توسط جراح به شما معرفی خواهد شد.

  بهترین ایمپلنت دندان

  با کیفیت ترین ایمپلنت دندان کدام است؟

  امروزه برند های متفاوتی در بازار ایران و جهان وجود دارند و برند های مطرح از قیمت های بالاتری برخوردار اند. همچنین در صورتی که شما در خارج از ایران زندگی می کنید لازم است که حتما از برند های مطرح و شناخته شده ایمپلنت استفاده نمایید تا در صورتی که در آینده مشکلی برایتان به وجود آمد دندان پزشکان محل زندگیتان با آن برند آشنا بوده و لوازم مربوط به آن را در اختیار داشته باشند. بر اساس آخرین تحقیقات انجام شده در سطح بین المللی با کیفیت ترین ایمپلنت جهان و قابل اطمینان ترین آن ها ایمپلنت اشترومن (Straumann) ساخت سوئیس است. از دیگر برند های مطرح ایمپلنت در جهان می توان ایمپلنت زیمر (Zimmer) ساخت آمریکا را نام برد. این دو برند تقریبا در تمامی کشور ها مورد استفاده قرار می گیرند و می توانید با گرفتن وقت مشاوره رایگان در مورد استفاده از کدام یک از برند ها با جراح خود مشورت نمایید.

  چه افرادی به ایمپلنت دندان نیاز دارند؟

  هنگامی که دندان‌های خود را از دست می‌دهید با چند مشکل مهم مواجه می‌شوید. اول این که لبخند بی‌ دندان از اعتماد به ‌نفس شما کاسته و ممکن است باعث شود در بسیاری از موقعیت‌های اجتماعی حاضر نشوید. دوم این که از لحاظ عملکرد دهان با مشکل مواجه می‌شوید چرا که نمی‌توانید غذاها را به درستی بجوید. همچنین هنگام صحبت کردن ممکن است برخی کلمات و اصوات را نتوانید به درستی ادا کنید. مشکل دیگر این است که خالی ماندن جای دندان باعث می‌شود دندان‌های مجاور و مقابل که دیگر مانعی بر سر راه خود نمی‌بینند، به تدریج کج شده و انحراف پیدا کنند. این وضعیت باعث اشغال فضای مربوط به دندان از دست رفته می‌شود در نتیجه بعدا برای کاشت ایمپلنت یا بریج دندان با مشکل مواجه می‌شوید و ابتدا باید درمان ارتودنسی انجام دهید تا جا باز شود. از طرف دیگر مشکل کجی و ناهمراستایی دندان‌ها علاوه بر نازیبایی لبخند می‌تواند مشکلاتی برای سلامت دهان ایجاد کرده همچنین با فشار بر مفصل گیجگاهی فکی موجب سردرد و دندان قروچه در هنگام خواب شود. خالی ماندن جای دندان عملاً باعث می‌شود دندان فک مقابل نیز کارایی خود را از دست بدهد. همچنین نیروی جویدن غذا بر دندانها به صورت نامتناسب توزیع می‌شود. پس از این که دندان خود را از دست می‌دهید استخوان فک شروع به تحلیل رفتن می‌کند و توسط بدن بازجذب می‌شود.
  خوشبختانه راه‌های زیادی برای پر کردن جای خالی دندان و جلوگیری از این مشکلات وجود دارد. بهترین راه‌ حل کاشت ایمپلنت در داخل استخوان فک است که جلوی تمامی این مشکلات را می‌گیرد.

  ایمپلنت دندان چیست؟

  بسیاری از افرادی که دندان مصنوعی استفاده می‌کنند می‌توانند به جای آن ایمپلنت دندان بکارند یا دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت استفاده کنند. دندان مصنوعی کامل یا نیمه را می‌توان برروی چند پایه ایمپلنت متصل کرد. ایمپلنت طی یک عمل جراحی در داخل استخوان فک در زیر لثه جایگذاری می‌شود. پس از چند ماه ایمپلنت به استخوان فک جوش می‌خورد و پایه محکمی برای پشتیبانی از پروتز جایگزین دندان فراهم می‌نماید. دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت کاملاً محکم و با ثبات بوده و دیگر هیچ نگرانی از بابت حرکت دندان و یا بیرون افتادن آن نخواهید داشت.
  ایمپلنت دندان انواع مختلف دارد. به طور کلی ایمپلنت ممکن است داخل استخوانی ( اندوستیل) یا روی استخوانی (ساب پریوستیل) باشد.
  ایمپلنت داخل استخوانی یک قطعه تیتانیومی شبیه به پیچ یا استوانه ای یا تیغه ای است که با عمل جراحی در داخل استخوان کاشته می‌شود. ایمپلنتهای روی استخوانی پایه ‌های فلزی هستند که بر روی استخوان فک در زیر لثه قرار می‌گیرند و دندان‌های مصنوعی بر روی آن وصل میشوند. برای بیمارانی که ارتفاع استخوان فک در آنها کم است و نمی‌توانند پیوند استخوان انجام دهند ایمپلنت روی استخوانی توصیه می‌شود.
  در برخی موارد افزایش و تقویت استخوان برای بازسازی استخوان حفره دندان لازم است. این کار با استفاده از مواد پیوندی سنتزی (مصنوعی )، استخوان اهدایی و یا استخوان برداشت شده از بدن خود بیمار انجام می‌شود.
  مینی ایمپلنت چیزی شبیه ایمپلنت معمولی است با این تفاوت که ابعاد آن کوچک‌تر می‌باشد. کاشت مینی ایمپلنت کم تهاجمی تر بوده و ظرف یک جلسه با استفاده از بی ‌حسی خفیف انجام می‌شود. معمولاً بیمار در همان روز می‌تواند با دندان جدید خود غذا بخورد.

  چه افرادی می‌توانند ایمپلنت دندان بکارند؟

  • اولین شرط لازم برای جراحی کاشت ایمپلنت دندان برخورداری از سلامت لثه و دهان است
  • باید بهداشت دهان را به خوبی و به صورت مرتب انجام داده و مسواک بزنید، نخ دندان بکشید و در صورت تجویز دهان‌شویه ضد باکتری استفاده کنید
  • باید تراکم و حجم استخوان برای پشتیبانی از ایمپلنت کافی باشد و یا شرایط لازم برای پیوند استخوان را داشته باشید

  منابع: colgate , dentalimplantcostguide

 • شما هم نوشته ای بنویسید chat_bubble_outline

  account_circle
  email
  language
  mode_edit

مراقبت های پس از کشیدن دندان

مراقبت های پس از کشیدن دندان شامل چه مواردی می شود؟

در صورتی که دندانتان را کشیده اید یا قصد کشیدن دندانتان را دارید مراقبت های پس از کشیدن دندان را که در این پست به آن می پردازیم را مطالعه نمایید. از دلایل و موارد مهم که به کشیدن دندان ها منتهی میشود عبارتست از : پوسیدگی وسیع ، شکستگی دندان ( تاج و ریشه […]

چه عواملی باعث تحریک دندان درد می شود

چه عواملی باعث تحریک دندان درد می شود ؟

درد دندان به دلایل گوناگونی بروز می‌یابد که از آن جمله می‌توان به دندان قروچه شبانه، پوسیدگی دندان، آبسه دندان یا مشکلات دندان عقل اشاره کرد. دندان درد غالباً از التهاب پالپ دندان یا رباط اطراف دندان نشأت می‌گیرد. این التهاب درد دندان داخل و اطراف دهان و فک را در پی دارد. شدت دندان […]

چگونه می توانید از دندان های کودکتان مراقبت کنید؟

طبق نظر انجمن دندانپزشکان آمريکا زمان اوليه معاينه کودک توسط دندانپزشک همان بدو تولد اوست . در اين معاينه دندانپزشک براي شما مسواک مناسب و تکنيکهاي صحيح نخ کشيدن را توضيح خواهد داد . ( کودکي که ۲ دندان قابل لمس در دهانش دارد بايد از نخ دندان استفاده کند ) معاينات دندانپزشکي در مراحل […]

کارشناس ایمپلنت ارتباط مستقیم با کارشناس ایمپلنت