• turned_in فایده ایمپلنت های دندان چیست ؟ 8 فایده ایمپلنت که نمیدانید

  در این مقاله سعی داریم تا به این موضوع بپردازیم که فایده ایمپلنت های دندان چیست و از فواید ایمپلنت های دندان برای شما عزیزان بگوییم .

  علی رغم پیشرفت های گسترده سال های اخیر در علم دندانپزشکی میلیون ها نفر در سرتا سر دنیا از نبود و یا از بین رفتن دندان های خود رنج می برند که عمده اینها به خاطر پوسیدگی ، بیماری لثه مانند ورم لثه یا صدمات دندان به وجود می اید.

  برای سالیان دراز تنها راه درمان دندان از بین رفته استفاده از دندان های مصنوعی و بریج ها بود ، اما امروزه ایمپلنت های دندان برای رفع این مشکلات به وجود امده اند.

  اما به راستی فایده ایمپلنت های دندان چیست ؟

  فایده ایمپلنت های دندان چیست

  فایده ایمپلنت های دندان چیست ؟

  با ما همراه باشید تا به این موضوع پی ببرید که فایده ایمپلنت های دندان چیست . فواید زیادی برای ایمپلنت های دندان وجود دارد که شامل موارد زیر است:

  ایمپلنت دندان ظاهر شما را بهبود می بخشند :

  ایمپلنت های دندان دقیقا مانند دندان خود شماست و به استخوان فک شما متصل شده به شکل دائمی در آن قرار میگیرند.

  حرف زدن شما را بهبود می بخشند :

  دندان های مصنوعی نامناسب و لغزیدن انها در دهان باعث ایجاد اثرات بد بروی نحوه حرف زدن شما می شود که ایمپلنت های دندان این عیب را برطرف می کنند.

  کارایی ایمپلنت همچون دندان های طبیعی است و گفتار شما را واضح می کند .

  راحتی در استفاده :

  ایمپلنت های دندان چون به عضوی از دهان شما تبدیل می شود مانند دندان های مصنوعی نیستند .

  این مورد اصلی ترین پاسخ به این پرسش است که فایده ایمپلنت های دندان چیست ؟

  خوردن آسان :

  لغزش دندان های مصنوعی جویدن غذا را مشکل می کنند. اما ایمپلنت های دندان دقیقا مانند دندان های خود شما رفتار می کنند و شما با استفاده از این دندان ها غذای مورد علاقه خود را بدون احساس هیچ دردی میل می کنید.

  به کمک ایمپلنت دندان هر آنچه را دوست دارید میتوانید بخورید .

  افرادی که از دندان مصنوعی به جای ایمپلنت استفاده می کنند معمولا از خوردن غذاهای سفت و سخت محروم هستند و خوردن غذاهای سفت و سخت برای آنها دشوار و دردناک است .

  عزت نفس را بالا می برند :

  ایمپلنت های دندان چون باعث می شوند که خنده زیبا به شما برگردد شما در مورد خود حس بهتری خواهید داشت.

  سلامت دهان را بهبود می بخشند :

  در ایمپلنت های دندان نیاز به از بین رفتن سایر دندان ها نیست چون دندان های کناری برای محکم کردن دندان ایمپلنت شده لازم نیستند که این امر باعث می شود بسیاری از دندان های شما سالم و بدون آسیب باقی بمانند و این سلامت دندان های شما را بالا می برد.

  حالا وقتشه! بیشتر بخوانید:  چرا نیاز است دندان از دست رفته را ایمپلنت کرد ؟ | ایمپلنت

  همچنین ایمپلنت های منفرد باعث می شود که دسترسی به بین دندان ها راحت تر شود و این امر باعث افزایش سلامت و بهداشت دندان می شود.

  دوام و طول عمر بالا ایمپلنت دندان :

  یکی دیگر از مزایای ایمپلنت دندان و پاسخی که میتوان به این پرسش داد که فایده ایمپلنت های دندان چیست؟، این است که ایمپلنت های دندان دوام بالایی در سالیان دراز دارند و با مراقبت های عمومی از انها تقریبا ۲۵ سال در دهان فرد باقی می مانند.

  ایمپلنت دندان سابقه بهتری داشته و نسبت به دندان مصنوعی یا بریج دندان کارآمد تر و قابل اطمینان تر می باشد .

  سهولت در استفاده :

  دندان های مصنوعی امکان جابه جایی و بیرون امدن از دهان را دارند که برای ثابت کردن انها در دهان نیاز به استفاده از چسب است اما همه این مشکلات و ناراحتی ها در استفاده از روش ایمپلنت رفع خواهد شد.

  در این مقاله سعی شد تا به این موضوع پرداخته شود که فایده ایمپلنت های دندان چیست و فواید ایمپلنت دندان و کاشت دندان را به شما عزیزان بگوییم .

  این موضوع قابل انکار نیست که ایمپلنت دندان برای تمام افراد مناسب نیست و برای برخی افراد مناسب نیستند .

  در مقاله ای جداگانه به بدی ایمپلنت دندان اشاره خواهیم کرد .

  جهت دیدن کلیپ های دندانپزشکی به کانال آپارات کلینیک دندانپزشکی آیریس مراجعه نمایید .

 • شما هم نوشته ای بنویسید chat_bubble_outline

  account_circle
  email
  language
  mode_edit

بیماری قلبی و سلامت دهان

بیماری‌های قلبی و سلامت دهان در دو جبهه مخالف هم!

بیماری‌های قلبی و سلامت دهان از دو طریق متفاوت با هم در ارتباطند: آیا می‌دانستید که بیماری‌های قلبی و سلامت دهان با هم مرتبط هستند؟ بین بیماری‌های قلبی و سلامت دهان ارنباط بسیار عمیقی وجود دارد و تحقیقات نشان میدهد که مسواک زدن و نخ دندان کشیدن منظم به طور چشمگیری روی سلامت قلب و عروق […]

سینوس لیفت

سینوس لیفت چیست؟ چگونه انجام می شود و چه خطراتی دارد؟

سینوس لیفت یا جراحی بالا بردن سینوس ( به انگلیسی : Sinus Lift Surgery ) یک عمل جراحی است که طی آن به فک فوقانی شما در ناحیه دندان های آسیاب بزرگ (مولر) و آسیاب کوچک (پری مولر) توسط دستگاه پیزوسرجری استخوان اضافه می شود. با ما همراه باشید تا هر آنچه باید قبل و […]

انواع پروتز های دندان

انواع پروتز های دندان و ویژگی های هر کدام کدامند؟

در این مقاله سعی داریم تا شما را با انواع پروتز های دندان آشنا نماییم . پروتز یعنی جایگزینی عضوی از بدن با مشابه مصنوعی آن. در این پست به معرفی انواع پروتز های دندان و ویژگی های هر کدام خواهیم پرداخت. انواع پروتز های دندان به طور کلی پروتز دندان دارای دو نوع کلی […]