• turned_in ایمپلنت دندان چگونه از لبخند شما محافظت می کند؟ | ایمپلنت

  ایمپلنت دندان زیبا یک راه محبوب و دائمی برای بهبود ثبات و استحکام دهان است. اگر شما دندانی را کشیده یا از دست داده اید یا اینکه از دندان مصنوعی استفاده می کنید، آنها راهی را که ضامن لبخندی پایدار، قوی و طولانی مدت است به شما پیشنهاد می کنند.

  جایگزین های ریشه دندان طبیعی شما از تیتانیوم ساخته شده اند، فلزی که به استخوان فک شما متصل گشته و با آن آمیخته می گردد.

  هنگامی که دندان های طبیعی از بین می روند، این امکان وجود دارد که استخوان طبیعی فک ضعیف شود که موجب تضعیف توانایی شما در جویدن و همچنین تغییر حالت چهره و لبخند شما می گردد.

  اگر در حال تلاش و دست و پنجه نرم کردن برای خوردن غذای مورد علاقه خود هستید یا از سیما و ظاهر دهان خود خجالت می کشید، ایمپلنت می تواند ضامن لبخند شما باشد و آن را برای شما زیبا نگه دارد.

  محافظت ایمپلنت از لبخند شما

  ایمپلنت چگونه کار می کند؟

  ایمپلنت دندان پروسه ای است که در آن پایه هایی(anchors) بوسیله جراحی در فک شما قرار داده می شود.

  از تیتانیوم و چند ماده دیگر که برای بدن مضر نباشند برای ساخت این پایه ها استفاده می شود، استخوان طبیعی فک شما رشد خواهد کرد و با این پایه ها ادغام خواهد شد تا ایمپلنت را نگه داشته و آن را ساپورت کند.

  پس از گذشت زمان مناسب، معمولا ۳ الی ۶ ماه، ایمپلنت آماده است تا دندان جایگزین دائمی یا پروتز روی آن قرار گیرد.

  از دست دادن یک دندان می تواند یکی از دلایلی باشد که ایمپلنت را انجام دهید، اما اگر تمام دندان هایتان را نیز از دست داده باشید، می توانید آنها را بوسیله ایمپلنت جایگزین کنید.

  بر اساس توضیحات انجمن دندان پزشکی آمریکا (ADA)، ایمپلنت ۳ مرحله پایه ای و اساسی دارد:

  • قرار دادن ایمپلنت که باید بوسیله جراحی و توسط یک متخصص دارای صلاحیت انجام شود
  • زمان التیام برای “پیوند استخوانی”، که به استخوان اطراف ایمپلنت فرصت می دهد تا رشد کند
  • قرار دادن دندان یا دندان های مصنوعی

  در اکثر موارد، ادغام و تلفیق کامل استخوان قبل از اینکه دندان جایگزین دائمی قرار داده شود ضروری است.

  در برخی موارد، قرار دادن جایگزین (restoration) می تواند بلافاصله پس از جراحی و قرار دادن پایه انجام شود.

  اگر مدت زمان بیش تری برای التیام و تلفیق استخوان نیاز باشد، دندان پزشک شما یک جایگزین موقت برای شما خواهد ساخت تا زمانی که شرایط برای کار گذاشتن جایگزین نهایی مهیا شود.

  آیا ایمپلنت دندان برای شما مناسب است؟

  ایمپلنت چندین دهه است که در آمریکا استفاده می شود و با گذشت سالیان پیشرفت کرده و بهتر شده است. در حال حاضر، طبق گفته آکادمی ایمپلنت دندان آمریکا (AAID)، هرساله ۵۰۰٫۰۰۰ فرد بالغ آمریکایی بوسیله یکی از انواع ایمپلنت تحت درمان قرار می گیرند.

  پروسه ایمپلنت بهبود یافته و پیشرفت کرده به طوری که اگر روش های مناسب جایگذاری و بهداشت دهان و مراقبت های بعدی به درستی انجام شود، ۹۸ درصد ایمپلنت ها موفقیت آمیز خواهد بود.

  آیا شما برای ایمپلنت کاندید هستید؟

  پاسخ در اکثر موارد بله است هرچند باید به برخی نکات توجه کرد.

  قبل از اینکه برای درمان مراجعه کنید، چیزهای زیادی هستند که باید مد نظر قرار دهید، اما دو موردی که نسبت به بقیه اولویت دارند سابقه پزشکی و هزینه ایمپلنت است.

  بیمارانی که از بیماری های مزمن مانند سرطان خون یا دیابت رنج می برند کاندیدای خوبی برای ایمپلنت نیستند، چرا که این شرایط موجب جلوگیری از توانایی بدن در بهبود و ترمیم می شود.

  بیمارانی که با بیسفسفونات ها درمان شده اند (معمولا در داروهای شیمی درمانی یافت می شود)، همچنین بیمارانی که از داروهای محبوب و شناخته شده استخوان ساز مانند Fosamax و Boniva استفاده می کنند به خوبی بررسی می شوند.

  علاوه بر این، افرادی که سیگار می کشند سلامت دهان را کاهش می دهند و ممکن است پیش از ایمپلنت برای ترک سیگار به آنها مشاوره داده شود.

  روش ها و هزینه های ایمپلنت دندان

  با توجه به ماهیت روش، یک سری اقدامات وجود دارد که باید انجام دهید.

  نخست مراجعه به دندانپزشکی است که متخصص ایمپلنت باشد،که معمولا عمل جراحی دهان یا پریودنتولوژی را انجام می دهند. دندانپزشک عمومی شما می تواند شما را در این مورد راهنمایی کند.

  هنگامی که یک متخصص را انتخاب کرده اید، او شما را مورد بررسی قرار می دهد و آزمایش هایی را برای تشخیص و ارزیابی اینکه قبل از قرار دادن ایمپل چه اقداماتی باید انجام شود، انجام می دهد.

  متخصص بسته به اینکه چه مدت است دندان شما از دست رفته و اینکه در کجا قرار داشته (فک بالا یا فک پایین) آزمایشات مورد نیاز را تعیین می کند.

  آنها ممکن است شامل موارد زیر باشند:

  • گرفتن عکس یا سی تی اسکن کامل دهان
  • کشیدن دندان هایی که شکسته شده
  • پیوند استخوان یا سینوس لیفت

  قرار دادن دندان های موقت یا پروتزایمپلنت های دندانی جایگزینی پایدار برای دندان های از دست رفته هستند.

  آنها همچنین می توانند به عنوان پایه برای پروتزهای جزئی و کلی که شکننده یا نامناسب شده اند، مورد استفاده قرار گیرند.

  در هر دو مورد، آنها اجازه می دهند لبخند خود را به حالت طبیعی و کاملا کاربردی بازگردانید. البته آنها برای همه مناسب نیستند، اما بیشتر و بیشتر بزرگسالان به دنبال این روش دندانپزشکی برای بازگرداندن لبخند سالم و اعتماد به نفس خود هستند.

  منبع: Colgate

 • شما هم نوشته ای بنویسید chat_bubble_outline

  account_circle
  email
  language
  mode_edit

کیست دندان

کیست دندان چیست و آیا خطری برای فرد به دنبال دارد؟

کیست دهان برآمدگی هایی است که داخل و اطراف دهان ایجاد می شود. کیست در واقع کیسه ای بافتی حاوی مایع یا مواد دیگر است که ممکن است روی لب، گونه، لثه و فک شکل گیرد. کیست نزدیک به دندان را کیست دندان گویند. از سوال های رایج از دندانپزشک ها، نگرانی در مورد کیست […]

فاصله بین دندان ها

علت ایجاد فاصله بین دندان ها چیست و چطور می توان آن را درمان کرد؟

فاصله بین دندان ها اغلب در بین دو دندان جلویی در بالا ایجاد می‌شود. هر چند این فاصله ممکن است بین هر دو دندان دیگری نیز بروز پیدا کنند. عدم تطابق بین اندازه‌ی استخوان‌های فک و دندان‌ها می‌تواند سبب ایجاد فضای اضافه بین دندان‌ها و یا ازدحام دندان‌ها گردد. اگر دندان‌ها بیش از حد برای استخوان […]

چه کسانی نمی توانند دندان بکارند؟

چه کسانی نمی توانند دندان بکارند؟ | ایمپلنت

امروزه ایمپلنت یا کاشت دندان بهترین روش جایگزینی دندان‌های از دست رفته می باشد که در این روش قسمتی به نام فیکسچر (پیچ با روکش تیتانیوم) در داخل فک قرار داده می‌شود که در حقیقت نقش ریشه دندان از دست رفته را بازی می کند. با گذاشتن قطعه ای به نام Abutment روی فیکسچر تاجی […]

کارشناس ایمپلنت ارتباط مستقیم با کارشناس ایمپلنت
Open chat